Ratownicy medyczni ćwiczą

Data publikacji 14.04.2015

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe „Kwalifikowana pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia życia”. Ich celem jest powtórzenie wiadomości z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz umożliwienie przystąpienia do egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika.

Warsztaty prowadzone są przez przedstawicieli Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach i organizowane są w ramach Targów EUROPOLTECH. W prowadzenie zajęć zaangażowany jest również funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku.

Umiejętności ratowania życia doskonalą policjanci Stołecznego Garnizonu Policji oraz Mazowieckiego Garnizonu Policji, a także przedstawiciele zarządów CBŚP i wojska.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS