Czytajmy dzieciom

Data publikacji 07.01.2015

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zdobyło wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2013/2104. Wyróżnienie otrzymał też koordynator kampanii, kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej.

Policjanci z Centrum Szkolenia Policji aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych mieszkańców powiatu legionowskiego, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz szkołach. Wizyty mają charakter edukacyjno – profilaktyczny i często odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W trakcie spotkań policjanci oprócz czytania książek omawiają podstawowe zasady ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Wspólne spotkania to wspaniała okazja do nawiązania kontaktów i edukacji w miłej i przyjaznej atmosferze. Czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój emocjonalny – dzieci zdobywają m.in. umiejętność samooceny, uczą się odróżniać prawdę od kłamstwa, a także rozwijają empatię.

Marceli Śmiałek ZSP CSP

zdj: archiwum ZSP CSP