Doskonalenie zawodowe z zakresu kynologii policyjnej

Data publikacji 16.12.2014

W Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla przewodników psów patrolowo-tropiących, oznaczona symbolem SEPT-5/14.

Podczas szkolenia 15 słuchaczy pod opieką kadry dydaktycznej ZKP zmierzy się z zadaniem wyszkolenia swoich czworonożnych podopiecznych. W trakcie kursu przyszli przewodnicy psów służbowych będą zgłębiać wiedzę z zakresu kynologii służbowej, teorii tresury oraz taktyki i techniki użycia psa służbowego. Będą także kształtować sprawność fizyczną i doskonalić umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkim słuchaczom oraz ich podopiecznym życzymy wysokich ocen i jak najlepszych osiągnięć.

Tekst i zdjęcia kom. Artur Walasek ZKP