Kurs specjalistyczny PPZM-8/14

Data publikacji 11.12.2014

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego w zakresie ujawniania, identyfikacji i zabezpieczenia mienia podlegającego zajęciu w postępowaniu przygotowawczym. W kursie uczestniczyło 19 policjantów, którzy uzyskali zaliczenie końcowe, zdobywając tym samym zaświadczenie o przeszkoleniu.

Na kurs skierowani zostali policjanci służby kryminalnej realizujący zadania związane z ujawnianiem i identyfikacją składników majątkowych osób pozostających w zainteresowaniu Policji oraz dokonujący tymczasowego zajęcia mienia ruchomego.

Zajęcia trwające pięć dni szkoleniowych, poświęcone były doskonaleniu wiedzy i umiejętności, w zakresie tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego oraz ustalaniu składników majątkowych sprawców przestępstw min. z wykorzystaniem metod pracy operacyjnej. Odpowiednie przeszkolenie policjantów pracujących w komórkach zajmujących się zabezpieczeniem mienia na poczet przyszłych kar i środków karnych jest kluczowe w realizacji tego typu zadań.

Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski żegnając absolwentów kursu, podkreślił, iż w obecnej dobie przestępczości działającej głównie w celu uzyskiwania korzyści majątkowych, których skutkiem może być uszczuplenie należności wobec Skarbu Państwa lub innych uprawnionych podmiotów, uzyskanie nienależnych korzyści, spowodowanie strat materialnych bądź zdrowotnych, niezmiernie istotne są umiejętności prawidłowego i rzetelnego ustalania, zabezpieczania mienia sprawców przestępstw. Wyraził też przekonanie, że uczestnicząc w kursie specjalistycznym policjanci zostali należycie przygotowani do wykonywania zadań z tego zakresu. Po wręczeniu zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski życzył absolwentom sukcesów w służbie i życiu osobistym.

mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski – Kierownik ZSK