Z wizytą w Domu Dziecka

Data publikacji 10.12.2014

Jak co roku z okazji Dnia Św. Mikołaja przedstawiciele kadry i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji odwiedzili wychowanków Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie. Pojechali tam razem z uczniami Gimnazjum nr 6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie. Oczywiście zabrali też Mikołaja.

Mikołaj jak zawsze był oczekiwany z wielkim utęsknieniem i kiedy w końcu się pojawił powitały go gromkie brawa. Usiadł na honorowym miejscu i zaczął rozdawać prezenty. Ale aby otrzymać prezent należało popisać się przed nim swoimi umiejętnościami. No i wtedy się zaczęło! Można było podziwiać figury taneczne, akrobacje sportowe, a także posłuchać wierszyków mówionych nieraz bardzo cichutko… To była świetna zabawa! Kiedy wydawało się, że już wszystkie podarunki trafiły do dzieci, nagle… niespodzianka – oczom zgromadzonych ukazały się rowery, siedem wspaniałych rowerów!

Zaraz rozpoczęły się jazdy próbne, bo jak tu można czekać aż do wiosny z testowaniem takich pojazdów? Sądząc po minach dzieci sprawdzian wypadł pomyślnie. Na wycieczki rowerowe przyjdzie jeszcze czas, ale trasy można już zacząć planować.

Mikołaj zebrał od dzieci tysiąc uścisków oraz pocałunków i powędrował dalej. Dokąd? Nie wiemy, nie zdradził tej tajemnicy. Domyślamy się tylko, że odwiedza kolejne dzieci, by obdarować je wymarzonymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy Kierownictwu oraz wszystkim pracownikom, funkcjonariuszom i słuchaczom Centrum Szkolenia Policji za włączenie się do akcji „Mikołaj 2014”. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do mł. insp. Jarosława Zgierskiego Naczelnika Wydziału Dowodzenia, podkom. Małgorzaty Karpety z WD oraz słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4A/14 i SZP-6/13.

hg

zdj. ze zbiorów WD