Kurs użytkowników pałki teleskopowej

Data publikacji 12.11.2014

Policjanci Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w charakterze wykładowców, w zorganizowanych przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu „Warsztatach Metodycznych dla Instruktorów Taktyki i Technik Interwencji województwa wielkopolskiego”.

Nauczyciele Zakładu Interwencji Policyjnych CSP podinsp. Krzysztof Kozyra i asp. Andrzej Wiśniewski przeprowadzili zajęcia w ramach modułu dotyczącego stosowania środków przymusu bezpośredniego ze szczególnym uwzględnieniem pałki służbowej teleskopowej.
W warsztatach udział wzięło 60 funkcjonariuszy posiadających kwalifikacje instruktorskie oraz policjanci, którzy w przyszłości będą wykonywać zadania wymagające takich umiejętności.

Przedsięwzięcie realizowane było w dniach 3-6 listopada 2014 r. w dwóch grupach szkoleniowych.

Tematyka zajęć obejmowała następujące zagadnienia:

1. Taktyka i techniki interwencji,
  2. Przeprowadzanie interwencji w trudnych sytuacjach,
  3. Interwencja policyjna – zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu oględzin,
  4. Stosowania środków przymusu bezpośredniego ze szczególnym uwzględnieniem pałki służbowej teleskopowej – „kurs użytkowników pałki teleskopowej”.

Warsztaty metodyczne wpłyną na ujednolicenie standardów zadań wykonywanych przez instruktorów taktyki i techniki interwencji, stanowią też dodatkowe źródło
szkoleniowo – instruktorskie dla policjantów.

asp. Andrzej Wiśniewski ZIP