Zapraszamy na wystawę

Data publikacji 21.11.2014

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie od początku uczestniczy w realizacji projektu informacyjno-edukacyjnego prezentującego nowoczesną służbę prewencji Policji pn. „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”.

Powyższy projekt realizowany jest od 6 października br. w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i będzie trwał do 11 stycznia 2015 r. W tym czasie mieszkańcy Warszawy (i nie tylko) oraz uczniowie i studenci z całej Polski mogą zapoznać się ze specyfiką służby prewencji Policji. To doskonała sposobność do pogłębienia wiedzy na temat wyposażenia, umundurowania, ale także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych specjalnościach, w ramach służby prewencji Policji.

Każdemu tygodniowi projektu dedykowany jest inny temat. Do tej pory policjanci z Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w przedsięwzięciu w roli ekspertów podczas prezentowania takich zagadnień jak: policja ruchu drogowego, kobiety w Policji, zawód – policjant. Natomiast w dniach 18-19 listopada, a więc w siódmym tygodniu trwania wystawy nauczyciele policyjni z Zakładu Służby Prewencyjnej mogli dzielić się z odwiedzającymi muzeum swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu tematyki poświęconej Bezpieczeństwu Dzieci. Aktywny udział Centrum Szkolenia Policji w projekcie wyraża się także w przekazaniu i przygotowaniu wielu eksponatów, z których szczególnie interesujące okazały się te zaprezentowane przez kadrę Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

kom. Marceli Śmiałek ZSP

zdj. ze zbiorów ZSS