Mistrzostwa Policji w Judo

Data publikacji 27.10.2014

W miniony piątek w naszej szkole po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo. Do rywalizacji na matach stanęło 64 zawodników reprezentujących zarówno jednostki Policji, jak i pozapolicyjne służby mundurowe.

Wśród przedstawicieli naszej formacji znaleźli się judocy z Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich Policji (w Katowicach, Olsztynie, Krakowie, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Łodzi oraz Bydgoszczy), Komendy Stołecznej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji. Do walki o miejsce na podium przystąpili również reprezentanci Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

Zmagania zawodników oceniała komisja sędziowska, która wyłoniła zwycięzców mistrzostw. Najlepszą zawodniczką została Inga Kołodziej z KSP, zwyciężczyni kategorii do 63 kg, która w pięknym stylu wygrała wszystkie pojedynki przez Ippon (najwyższa punktacja w judo). Tytuł najlepszego zawodnika uzyskał Kamil Kozłowski z KWP w Olsztynie, zwycięzca kategorii wagowej do 100 kg, który wygrał wszystkie walki przed czasem i tym samym potwierdził swoją wysoką formę obecnego reprezentanta Polski (trzy tygodnie temu w Mistrzostwach Polski Seniorów wywalczył srebrny medal). Reprezentant CSP, asp. Dominik Jędryka z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, trzykrotnie odniósł zwycięstwo nad swoimi rywalami, zaś jedną walkę przegrał z byłym reprezentantem Polski Kamilem Sułkiem z KSP.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła reprezentacja KWP w Katowicach, II miejsce - Państwowa Straż Pożarna, zaś III miejsce na podium przypadło Służbie Więziennej.

Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji i Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, które na co dzień zajmuje się upowszechnianiem judo w powiecie legionowskim.

Centrum Szkolenia Policji już po raz czwarty podjęło się organizacji tak poważnej imprezy sportowej popularyzującej judo – dyscyplinę niezwykle bliską służbom mundurowym. Sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od początku stanowi element nauczania w programach kursów specjalistycznych realizowanych w Policji, Służbie Więziennej, czy Państwowej Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane zawody pozostawią dobre wspomnienia i uprzyjemnią powrót do nierzadko ciężkiej służby.

asp. szt. Jacek Kuźmiński ZIP/AK

zdj. Mariusz Mazewski ZSS