Znamy wyniki I etapu Turnieju Par Patrolowych

Data publikacji 06.10.2014

Turniej Par Patrolowych organizowany dla słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych wpisał się na stałe w tradycję naszej szkoły. To już 13 edycja zorganizowana przez kadrę Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych przy współudziale kadry Wydziału Dowodzenia.

Obecna edycja adresowana jest do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-3/13 i odbywać będzie się w dniach od 2 do 13 października 2014 r. Podobnie jak poprzednie edycje obejmuje 3 etapy:

I etap – test wiedzy,

II etap obejmujący dwie konkurencje tj. policyjny tor przeszkód oraz strzelanie szybkie, do którego zakwalifikowanych zostanie 10 najlepszych par po I etapie,

oraz III etap symulacja interwencji policyjnych, do której zakwalifikowanych zostanie po 5 najlepszych par wyłonionych po II etapie turnieju.

2 października br. rozegrano pierwszą konkurencję, tj. test wiedzy zawodowej. Przystąpiło do niego 15 par turniejowych, w sumie 30 słuchaczy. Test wiedzy składał się z 60 pytań z zakresu prewencji, ruchu drogowego, pomocy przedmedycznej oraz szkolenia strzeleckiego. Poziom przygotowania zawodników pozostawał na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany, co   potwierdziło bardzo dobre przygotowanie słuchaczy do turnieju, który jest nie tylko elementem rywalizacji, ale przede wszystkim stanowi doskonały sprawdzian wiedzy i umiejętności przed egzaminem końcowym zaplanowanym na dzień 15 października 2014 r.

Po pierwszym etapie zmagań I miejsce zajmują słuchacze kp. II pl. 3, tj. post Patryk Rusiecki oraz post. Hubert Waksmundzki, którzy uzyskali 116 pkt. na 120 możliwych. II miejsce zajmują również słuchacze II kp. pl.3, tj. post. Katarzyna Cichocka i post. Paweł Klimek, a miejsce III słuchacze kp V. pl. 3 post. Daniel Kondracki i post. Kamil Koczański.

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy sukcesu. Wyrażamy też przekonanie, że uczestnictwo w turnieju przyczyni się do uzyskania bardzo dobrych wyników na egzaminie końcowym.

mł. insp. Grzegorz Perz – Kierownik ZSP

zdj. Marcin Grzeszyk WMiOSz