Z wizytą w CSP

Data publikacji 18.09.2014

Przedstawiciele Sam Houston State University w Huntsville (Teksas, USA) przebywali dziś z jednodniową wizytą w Centrum Szkolenia Policji.

Reprezentanci amerykańskiej uczelni goszczą w Polsce w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej. Celem ich wizyty jest poznanie zasad funkcjonowania polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości, a także Policji i  zakładów penitencjarnych.

W czasie spotkania z delegacją „Sam Houston State University” w CSP, omówiono system szkolnictwa policyjnego, a także strukturę organizacyjną szkoły oraz zadania realizowane przez poszczególne komórki dydaktyczno-wychowawcze. Zaprezentowano również zaplecze dydaktyczne szkoły m.in. obiekty sportowe i zespół strzelnic. Goście mieli też okazję uczestniczyć w obserwacji zajęć z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS