SZP-4A/14 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SZP-4A/14

Data publikacji 31.07.2014

Dziś 178 funkcjonariuszy, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do Policji oraz złożyli policyjne ślubowanie, rozpoczęło blisko półroczną naukę w Centrum Szkolenia Policji.

     Program szkolenia zawodowego podstawowego przygotowuje policjanta do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym, na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji. Realizacja treści kształcenia zawartych w programie wymaga przeprowadzenia 996 godzin lekcyjnych.

     Pierwszy dzień pobytu w jednostce szkoleniowej poświęcony jest na inaugurację szkolenia, przedstawienie jego organizacji, a także na zapoznanie słuchaczy z obowiązującymi regulaminami.

     Podczas uroczystego otwarcia szkolenia słuchaczy powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka. W swoim wystąpieniu podkreślił, że wymagająca i trudna służba w Policji jest misją, a nie tylko zawodem. Misja ta polega na służeniu ojczyźnie i obywatelom – powiedział Komendant.

     W czasie uroczystości odczytano list Komendanta Głównego Policji skierowany do funkcjonariuszy rozpoczynających służbę. Przewodniczący Zespołu Pedagogicznego przygotował wykład z zakresu etyki zawodowej.

     Wszystkim słuchaczom życzymy powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS