Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 22.06.2007

Od początku tygodnia nasi wykładowcy prowadzili warsztaty metodyczno-szkoleniowe z zakresu taktyki i technik interwencji. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest ZTiTI CSP, a uczestnikami - byli wykładowcy i instruktorzy  szkół milicyjnych - w większości zza wschodniej granicy. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem jak też wysoką ich oceną ze strony naszych gości.

 

zdjęcie Dzisiaj w CSP zakończyły się warsztaty metodyczno-szkoleniowe dla wykładowców szkół policyjnych. To pierwsze takie warsztaty, na które zaprosiliśmy kolegów zza wschodniej granicy. Uczestniczyło w nich prawie 50 policjantów i milicjantów ze szkół w Rosji, na Ukrainie w Czechach, Bułgarii, na Litwie i Mołdawii.

Pomysł organizacji takich warsztatów zrodził się jakiś czas temu, wśród wykładowców zakładu Taktyki i Technik Interwencji CSP. Głównym celem spotkania była chęć konfrontacja specyfiki szkoleń, porównania, na ile są podobne lub różnią się od siebie, ale przede wszystkim wychwycenie najbardziej sprawdzonych elementów z doświadczeń, jakie posiadają inne szkoły.

zdjęcie Zajęcia rozpoczęły się 18 czerwca i już tego samego dnia uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z działalnością naszej szkoły i modułowym programem szkolenia zawodowego policjantów, poznali też działalność CSP na rzecz okolicznych mieszkańców w sekcjach sportowych i rekreacyjnych działających przy naszej szkole. Kolejne dni zawierały już elementy praktyczne, podczas których uczestnicy demonstrowali swoje umiejętności i określali tę najlepszą.

Mieli możliwość obejrzenia wyposażenia naszych policjantów, ale również przedmiotów, które są wykorzystywane przeciwko nim. Warsztaty obejmowały również zajęcia na strzelnicy i dotyczyły tendencji szkoleniowych jak również technik i taktyk w zakresie posługiwania się bronią palną. Nie obyło się bez elementu rywalizacji – symbolicznego turnieju strzeleckiego, w którym najlepszym z naszych gości okazał się milicjant z Ukrainy.

Dzisiaj w godzinach rannych przebywali na autodromie gdzie omawiali swoje algorytmy zatrzymywania osób w różnych sytuacjach interwencyjnych. Później spotkali się na wspólnym podsumowaniu warsztatów, gdzie na zakończenie Komendant CSP insp. J. Bąkiewicz wręczył wszystkim uczestnikom warsztatów stosowne zaświadczenia o ich ukończeniu.

zdjęcie   zdjęcie

 zdjęcie   zdjęcie


Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS