Wyróżnienia, odznaczenia i awanse

Data publikacji 17.07.2014

Wewnętrzne obchody święta Policji były okazją do wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników Centrum Szkolenia Policji. W uroczystej zbiórce uczestniczyli Kierownictwo, policjanci oraz pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście.

Wśród gości byli: insp. dr Tomasz Szankin – Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Pan Roman Smogorzewski –Prezydent Miasta Legionowo, Pan Janusz Kubicki – Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego, nadkom. Paweł Piasecki – Komendant Powiatowy Policji w Legionowie oraz ppłk dr Robert Pawlicki – Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

W swoim wystąpieniu Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki nawiązał do historii Policji. Przypomniał fakty związane z powstaniem Policji Państwowej, losami policjantów w czasie II Wojny Światowej, mówił też o przeobrażeniach formacji podyktowanych zmianami ustrojowymi i gospodarczymi w powojennej Polsce. Podkreślił, że nowy rozdział w historii polskiej Policji otworzyła Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. tworząca Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policja wróciła do przedwojennych korzeni i tradycji, nawiązując do najlepszych wzorców z tego okresu.

Komendant zaznaczył, że Policja cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym a liczba osób, które czują się bezpiecznie systematycznie rośnie. Jak zauważa CBOS w komentarzu do prowadzonych w tym zakresie badań, obecny poziom poczucia bezpieczeństwa należy do najwyższych od 1989 roku. Udział w tym sukcesie ma również Centrum Szkolenia Policji, jedna z największych szkół policyjnych w kraju, o blisko 25 letniej tradycji. Oprócz zadań związanych ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym istotnym aspektem pracy nauczycieli policyjnych, jest angażowanie się w różnorodne przedsięwzięcia mające na celu popularyzowanie dobrych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. CSP bierze też udział w operacjach policyjnych, co podyktowane jest m.in. usytuowaniem na jego terenie Policyjnego Centrum Dowodzenia, a baza logistyczna szkoły bardzo często wykorzystywana jest na potrzeby związków taktycznych.

Realizacja tak wielu zadań wymaga od funkcjonariuszy i pracowników dużo pracy i ogromnego zaangażowania, za co Komendant wszystkim serdecznie podziękował. Złożył też gratulacje wyróżnionym, odznaczonym i awansowanym.

Przypomnijmy, 16 osób zostało wyróżnionych „Medalem za Długoletnią Służbę”, 7 odznaką „Zasłużony Policjant”, 1 pracownik otrzymał „Medal za Zasługi dla Policji”, 51 osób odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Niezwykle miłym akcentem dzisiejszej uroczystości było wyróżnienie Zastępcy Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anny Gołąbek brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Medal nadany przez Ministra Obrony Narodowej, wręczył Pan ppłk dr Robert Pawlicki Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Wszystkim policjantom i pracownikom Centrum Szkolenia Policji życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

hg

Zdj. Mariusz Mazewski ZSS