Goście z Uniwersytetu New Haven – wymiana szkoleniowa

Data publikacji 11.07.2014

W ramach współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją a Wydziałem ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Nauk Kryminalistycznych Uniwersytetu New Haven przedstawiciele tej uczelni przebywają z oficjalną wizytą w Polsce. Program pobytu obejmował m.in. prezentację funkcjonowania polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. Problematykę związaną ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym w Policji goście z USA poznali na przykładzie Centrum Szkolenia Policji.

Delegacja obejrzała zaplecze dydaktyczne szkoły m.in. hale sportowe i kompleks strzelnic oraz Policyjne Centrum Dowodzenia. Zapoznała się również z działalnością szkoleniową naszej jednostki i z zasadami doboru do służby w Policji.

W dalszej części wizyty przedstawiciele Uniwersytetu New Haven poznają zagadnienia związane z zabezpieczaniem imprez masowych, działaniem sztabów kryzysowych oraz zasady współpracy Policji ze Strażą Graniczną, Prokuraturą i Sądami.

Wizytę Amerykanów koordynuje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

hg

zdj. Katarzyna Rucka WP