„Pod Fiołkami” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pod Fiołkami”

Data publikacji 04.07.2014

Nauczyciele policyjni z Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji odwiedzili Niepubliczne Przedszkole „Pod Fiołkami” w Nasielsku, gdzie poprzez zabawę uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.

     W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Młodzi słuchacze w skupieniu słuchali rad i wskazówek, a następnie zadawali szereg pytań dotyczących pracy, umundurowania i wyposażenia służbowego policjantów. W czasie wizyty, w  ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, policjanci czytali też najmłodszym opowiadania. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska elementów wyposażenia indywidualnego policjanta, m.in. kajdanek, pałki służbowej, radiostacji. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

     Tego typu zajęcia z najmłodszymi, to efektywna metoda przekazywania informacji na temat postępowania w różnych, potencjalnie niebezpiecznych, sytuacjach. Natomiast czytanie dzieciom literatury kształtuje ich wyobraźnię, wpływa na osobowość i poszerza zasób słownictwa.

Marceli Śmiałek ZSP/hg

zdj. ze zbiorów Niepublicznego Przedszkola „Pod Fiołkami”