Policjantem jest się nie tylko na służbie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się nie tylko na służbie

Data publikacji 24.06.2014

Asp. sztab. Andrzej Idzikowski – nauczyciel policyjny Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji, jadąc po służbie swoim prywatnym samochodem, w miejscowości Kołoząb gm. Sochocin, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

     Uwagę funkcjonariusza zwrócił samochód, który w niekontrolowany sposób kilkakrotnie przekraczał oś jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i tym samym zagrażając pojazdom poruszającym się z naprzeciwka. Zachowanie kierowcy było na tyle niebezpieczne, że pozostali uczestnicy ruchu, aby uniknąć zderzenia czołowego zmuszeni byli zjeżdżać
na pobocze. Policjant bez wahania postanowił przerwać jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Kiedy wykorzystując własny samochód zatrzymał podejrzanie poruszający się pojazd zauważył, że zarówno jego kierowca jak i pasażer są w stanie, który wskazuje, że spożywali alkohol w znacznych ilościach. Natychmiast udaremnił im dalszą podróż. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z KPP Płońsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

     Dzięki zdecydowanej reakcji asp. sztab. Andrzeja Idzikowskiego nie doszło do tragedii na drodze.

hg