Czytali najmłodszym

Data publikacji 07.05.2014

Słuchacze Centrum Szkolenia Policji aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego. Dzisiejsze przedpopołudnie kadra dydaktyczna i słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-11/13 kom. I pl. 3 spędzili z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 i nr 11 w Legionowie. Prezentowali zasady pierwszej pomocy, a także w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytali bajki, baśnie i wiersze.

W ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań oraz Koła Zainteresowań Pierwszą Pomocą, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-11/13 wraz z kom. Marcelim Śmiałkiem – mł. wykładowcą Zakładu Służby Prewencyjnej oraz asp. Beatą Krzemień – mł. wykładowcą Zakładu Szkoleń Specjalnych udali się do Przedszkoli Miejskich nr 3 i nr 11, gdzie czytali najmłodszym najpiękniejsze polskie bajki. To już kolejny raz, gdy kadra i słuchacze CSP aktywnie włączyli się w inicjatywę propagowania codziennego czytania dzieciom, która jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Spotkanie z przedszkolakami było doskonałą okazją do przeprowadzenia lekcji o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Policjanci podczas wizyty zapoznawali najmłodszych mieszkańców Legionowa z zasadami pierwszej pomocy. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Pod czujnym okiem policjantów mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy i poczuć się jak mali ratownicy. Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy, jaką posiadają maluchy m.in. na temat korzystania z telefonicznych numerów alarmowych.

Dzieci są otwarte i bezpośrednie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachowywać się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy, a tego typu spotkania są najlepszą okazją, by w formie zabawy i pogadanki uczyć prawidłowych postaw i zachowań.

Dużym zainteresowaniem, jak zwykle cieszyła się maskotka CSP - podinspektor Sowa, jednak największe emocje wśród dzieci wzbudził policjant post. Jakub Kowalczyk, który wystąpił w tradycyjnym stroju góralskim. Umilił czas przedszkolakom opowiadając legendy związane z górami oraz zachęcając do zabawy przy ludowych piosenkach góralskich.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego SZP – 11/13, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w powyższą inicjatywę.

kr

zdj. Przedszkole nr 11 w Legionowie