Nasi wodniacy już rozpoczęli sezon

Data publikacji 08.05.2014

5 maja rozpoczął się drugi, zaplanowany na ten rok kurs doskonalenia zawodowego centralnego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych – DZW-2/14. Dwudziestu przyszłych wodniaków pełniących służbę w komisariatach specjalistycznych stawiło się na zajęciach w Centrum Szkolenia Policji.

W trakcie pierwszej części kursu policjanci zostaną zapoznani z przepisami ustaw szczególnych, przepisami żeglugi śródlądowej, teorii prowadzenia małego statku, locji i nawigacji, budowy statku, silników i urządzeń pokładowych. Na zajęciach praktycznych, które odbywają się na pływalni CSP przyszli wodniacy będą podnosić umiejętności z zakresu pływania różnymi stylami, w tym stylami ratowniczymi oraz zdobywać praktyczne umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego.

W drugiej części szkolenia, które odbywać się będzie w bazie szkoleniowej CSP w Kalu na Mazurach, funkcjonariusze wykorzystają dotychczas zdobytą wiedzę teoretyczną w trakcie ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem łodzi służbowych. Nabędą umiejętności w zakresie wykonywania prostych i złożonych manewrów oraz sterowania łodzią. Umiejętności te pozwolą policjantom bezpiecznie wykonywać zadania służbowe w czasie patrolowania śródlądowych dróg wodnych.

Wszystkim życzymy powodzenia na kursie.

Piotr Konstantynowicz ZSS

zdj. Grzegorz Skubich ZSS