Data publikacji 31.05.2007

Od dzisiaj 36 zawodników rozpoczyna trzydniowe zmagania konkursowe. Czeka ich sześć trudnych konkurencji. Otwarcia Jubileuszowego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 dokonał Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGP podinsp. Krzysztof Łaszkiewicz.

Są wszyscy! Trzydziestu czterech najlepszych w kraju policjantów Ruchu Drogowego, do których dołączyli (tradycyjnie już) dwaj przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej stawiło się do udziału w konkursie. Króciutkiej ceremonii otwarcia dokonał Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGP podinsp. Krzysztof Łaszkiewicz. Zawodników czeka trudne zadanie – cześć zadań konkursowych: ze znajomości przepisów, strzelania, udzielania pomocy przedmedycznej, kierowania ruchem drogowym na jednym z trudniejszych warszawskich skrzyżowań, oraz jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem. Przez trzy dni będziemy im kibicować i „trzymać kciuki”. Nastroje – jak to zwykle wśród RD wyśmienite, tremy – zero, twarze pogodne i radosne. Tak można ich określić na moment przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji – testami z wiedzy prawnej. Przypomnijmy, że testy dzielą się na część z przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zadań z zakresu prawa karnego, wykroczeń, i innych przepisów służbowych. Ogółem 36 pytań, na które zawodnicy będą udzielać odpowiedzi w ciągu 40 minut. Potem czeka ich strzelanie i sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej ofierze wypadku drogowego. Konkurencje skończą się około godziny 19.00.

zdjęcie  zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

Życzymy Wam Wszystkim powodzenia!

Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Piotr Maciejeczak ZKS