Data publikacji 26.05.2007

VIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o puchar Komendanta CSP Legionowo 2007 r. zakończone! Tym razem najwyższe trofeum otrzymali policjanci z KWP w Katowicach! Najlepszym w klasyfikacji indywidualnej okazał się Robert Hanas KWP Gdańsk, a najlepiej wśród kobiet strzelała Magda Maszer z Komendy Stołecznej Policji.

zdjęcie
Zawody rozegrały się dn.26 maja br. w cudownej atmosferze, bo humory dopisywały, a i pogody lepszej wymarzyć sobie nie mogliśmy. Po otwarciu Zawodów przez komendanta CSP i krótkiej odprawie zawodnicy już przed 9.00 stanęli na stanowiskach strzeleckich. Tym razem do Zawodów przystąpiło 36 drużyn, nie tylko stanowiących elitę policyjnych strzelców, lecz także reprezentanci jednostek Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, przedstawiciele klubów strzeleckich, LOK, Instytutu Pamięci Narodowej, Najwyższej Izby Kontroli, Narodowego Banku Polskiego czy Agencji Ochrony. Ogółem przystąpiło do Zawodów ponad 200 osób. Konkurs sędziowali jurorzy polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Przypomnijmy formułę Zawodów: zawodnicy strzelają w dwóch konkurencjach: dokładnej (1min - 10 strzałów do tarczy pierścieniowej), oraz szybkiej (30 sek. – 12 strzałów do czarnej sylwetki terrorysty). Mamy kilka klasyfikacji: drużynową, ogólną, kobiecą oraz tzw. „Pojedynek strzelecki”, w którym bierze udział 16 najlepszych zawodników.

Nasze Zawody w ocenie  środowiska strzeleckiego nie należą do łatwych, nie można, bowiem mówić o spokojnej, dłuższej koncentracji przed oddaniem strzałów. No cóż, policjant na służbie nie ma również „olimpijskiego luksusu” strzeleckiego…Dlatego też z dużym szacunkiem traktujemy zawodników z poza Policji, którzy strzelają razem nami, według zasad najbliższych policjantom.
Po kilku godzinach strzeleckich zmagań jurorzy wyłonili najlepszych. Oto oni -

Laureaci VIII Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich Legionowo 2007r:
(pełna lista wyników - komunikat oficjalny - w pliku .doc /MS Word/ znajduje się tutaj )

zdjęcie Klasyfikacja drużynowa

1. KWP Katowice I
2. KWP Gdańsk I
3. Agencja KOMANDOR II
4. Klub Strzelecko-Szkoleniowy „AGVO” Warszawa
5. Szkoła Policji w Pile

zdjęcie Klasyfikacja ogólna (indywidualna)

1. Robert HANAS KWP Gdańsk I
2. Adam HETMAN KWP Katowice I
3. Janusz SKOSOLAS KWP Gdańsk I
4. Emil WÓJCIK KONSALNET
5. Witold KWIATKOWSKI KONSALNET

zdjęcie Klasyfikacja kobiet

1. Magda MASZER KSP Warszawa I
2. Monika SZEREMETA KWP Katowice I
3. Katarzyna BUDZYÑSKA Szkoła Policji w Pile
4. Alina ROZWADOWSKA KS-S „AGVO” Warszawa
5. Aleksandra Kukuła Szkoła Policji Słupsk

Zwycięzcą w tegorocznym „Pojedynku Strzeleckim” został Emil Wójcik z Agencji Ochrony KONSALNET

Tradycją naszych Zawodów jest konkurencja, którą nazwano „Złoty Strzał”. Jest to symboliczne oddanie jednego strzału do specjalnie przygotowanej tarczy strzeleckiej, przez gości zaproszonych na nasze zawody. Osoba, która odda najlepszy strzał, otrzymuje pamiątkową tarczę Zawodów. Dzisiaj „Złoty Strzał” oddał Prezes firmy DANIEL TECHNOLOGIE – p. Janusz Marek Daniel.

Firma KALIBER przygotowała dla zawodników specjalną niespodziankę. Była to dodatkowa konkurencja - strzelanie z wykorzystaniem trenażera. Na zwycięzcę czekała równie miła nagroda od organizatora konkurencji - karabinek firmy GAMO.  Laureatem w tej konkurencji został Robert Germański.

Organizatorzy Zawodów ufundowali również statuetkę honorową, którą przyznano dla osoby zasłużonej dla środowiska policyjnego strzeleckiego. Dziś, tę szczególną nagrodę z rąk Komendanta Centrum odebrał Robert WRONA, emerytowany funkcjonariusz Policji ze Śląska.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP