Wodniacy szkolą się zimą

Data publikacji 22.01.2014

Rozpoczął się nowy rok a wraz z nim nowe szkolenia dla wodniaków. Już od 13 stycznia w Centrum Szkolenia Policji ruszył cykl tygodniowych zajęć doskonalenia zawodowego z zakresu umiejętności ratownictwa wodnego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych.

W 7 edycjach przedsięwzięcia przewidziany jest udział 140 funkcjonariuszy. W programie zajęć praktycznych nie zabraknie takiej tematyki jak: doskonalenie umiejętności pływania i holowania różnymi technikami, pływania pod wodą, wykonywania skoków ratowniczych, udzielania pomocy przedmedycznej oraz zastosowania sprzętu ratowniczego. Policjanci będą również doskonalili swoje umiejętności z zakresu technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego. W  części teoretycznej zajęć zostaną przypomniane przepisy karne ustaw szczególnych.

Jesteśmy przekonani, że utrwalona na szkoleniu wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne będą miały wpływ na efektywność zadań służbowych realizowanych przez policjantów.

Piotr Konstantynowicz ZSS

zdj. Mariusz Mazewski ZSS