Bezpieczne ferie świąteczne

Data publikacji 19.12.2013

W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Legionowie, w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom”, zorganizowano zajęcia z cyklu „ W świecie baśni i legend”. W spotkaniu, które miało charakter edukacyjno – profilaktyczny uczestniczył funkcjonariusz Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji.

Była to doskonała okazja do omówienia zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii świątecznych. Kom. Marceli Śmiałek przeczytał przedszkolakom legendę pt. „O rycerzach śpiących pod Giewontem”. Młodzi słuchacze z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchali opowiadania. Dodatkowo w trakcie wizyty policjant zaprezentował dzieciom film z serii Alfred Radzi, pt. „ Bądź bardzo odważny i nie daj się chuliganom”.
     Po obejrzeniu historii przedstawionych w filmie dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat poprawnego i skutecznego zachowania w sytuacjach, gdy czują się zagrożone. Wspólne spotkanie oraz czytanie książki było wspaniałą okazją do nawiązania kontaktów i edukacji bezpieczeństwa w miłej i przyjaznej atmosferze.

Marceli Śmiałek ZSP

zdj. ze zbiorów Przedszkola Miejskiego nr 3 w Legionowie