Wodniacy zakończyli sezon

Data publikacji 03.12.2013

W Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu na Mazurach zakończył się kurs specjalistyczny dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych. To już ostatni kurs dla wodniaków w tym roku. Brało w nim udział jedenastu policjantów, którzy wytrwale stawiali czoło własnym słabościom, zmęczeniu, a także naturze.

Warunki atmosferyczne panujące w trakcie trwania kursu, a szczególnie temperatury sięgające poniżej zera, silne wiatry, mgły oraz opady deszczu i śniegu podniosły zdecydowanie stopień trudności wykonywanych ćwiczeń.  W takich warunkach słuchacze zdobywali oraz doskonalili wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu locji i nawigacji, prowadzenia i manewrowania łodzią służbową w trudnych warunkach atmosferycznych przy użyciu map i urządzeń nawigacyjnych GPS. Oprócz nauczycieli policyjnych Centrum Szkolenia Policji zajęcia prowadzili również instruktorzy z grupy 4 Rescue, którzy w gruntowny sposób przekazali  wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego z wykorzystaniem  specjalistycznego sprzętu ratowniczego (skuter wodny z platformą ratowniczą).

Dla wodniaków, to już koniec sezonu 2013. W bieżącym roku 50 kolejnych policjantów zdobyło wiedzę i umiejętności, które podniosą skuteczność wykonywanych zadań służbowych i podejmowanych akcji ratowniczych.

Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Kadra Zespołu Policji Wodnej, za współpracę i zaangażowanie w proces przygotowania policjantów do pełnienia służby na wodach i terenach przywodnych w sezonie 2013, szczególne podziękowania składają: Dyrektorom i inspektorom Urzędów Żeglugi Śródlądowej w Giżycku i Warszawie, członkom grupy 4Rescue, kierownictwu i policjantom Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, Prezesowi i ratownikom Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikom Bazy Szkoleniowej Policji w Kalu.

Piotr Konstantynowicz ZSS

zdj. Grzegorz Skubich ZSS