Niestraszna im jesienna pogoda

Data publikacji 18.10.2013

To już kolejna w tym roku edycja szkolenia specjalistycznego dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Policjanci z całej Polski zjeżdżają do Bazy Szkoleniowej w Kalu na Mazurach, aby rozpocząć 13-dniowe szkolenie.

Celem kursu jest zdobycie i utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu locji i nawigacji podczas trwania złych warunków pogodowych i hydrologicznych, a także prowadzenia łodzi służbowych w porze nocnej przy użyciu map i urządzeń nawigacyjnych GPS. Oprócz tego w czasie trwania  kursu uczestnicy będą doskonalić umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego z wykorzystaniem  specjalistycznego sprzętu ratowniczego  tj. skutera wodnego  z platformą ratowniczą.

W przyszłości zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im bezpiecznie wykonywać zadania służbowe i skutecznie podejmować akcje ratownicze.

Piotr Konstantynowicz ZSS

zdj. Grzegorz Skubich