Wizyta studyjna delegacji z prowincji Jilin w Chińskiej Republice Ludowej

Data publikacji 29.04.2013

W dniu 26 kwietnia 2013 r. w Centrum Szkolenia Policji gościła sześcioosobowa delegacja z Chińskiej Republiki Ludowej, której przewodniczył Wicegubernator prowincji Jilin i Dyrektor Generalny Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego prowincji Jilin, Pan Guanchun Huang. W wizycie wziął udział również Zastępca Attaché Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Pan Yinsheng Zhang.

W ramach spotkania, którego celem było omówienie systemu szkolnictwa policyjnego w Polsce oraz wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia dobrego wizerunku Policji, delegacja zapoznała się z mechanizmem doboru kandydatów do Policji oraz aspektami metodycznymi szkoleń prowadzonych w jednostkach szkoleniowych Policji. Goście z Chin wzięli udział m.in. w prezentacji zajęć z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym i kierowania ruchem drogowym oraz pomocy przedmedycznej. Mieli również okazję zapoznać się z infrastrukturą i zapleczem dydaktycznym Centrum Szkolenia Policji, odwiedzając kompleks strzelnic, halę technik interwencji, Policyjne Centrum Dowodzenia oraz Izbę Pamięci.

W spotkaniu z delegacją uczestniczyli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, z Zastępcą Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji nadkom. dr Irminą Adamską na czele. Centrum Szkolenia Policji reprezentowali m.in. Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz.

AK

zdj. Mariusz Mazewski ZSS