Odwiedziny klasy policyjnej

Data publikacji 25.04.2013

Wczoraj Centrum Szkolenia Policji odwiedziła grupa młodzieży z klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Gródkach.

Młodzież zapoznała się ze specyfiką szkoleń realizowanych w CSP oraz z przebiegiem procesu doboru do służby w Policji.

W programie wizyty znalazły się m.in. prezentacja zespołu strzelnic, obserwacja zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji oraz policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia drogowego.

Grupa miała również okazję obserwować, w jaki sposób policjanci doskonalą swoje umiejętności z zakresu jazdy samochodem i kierowania ruchem drogowym.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny tor przeszkód. Nie zabrakło chętnych do jego pokonania.

Wizyta w Izbie Pamięci była ostatnim elementem wizyty młodzieży w CSP.

Roman Majewski WP