W dalekiej Afryce…

Data publikacji 24.04.2013

Przedstawiciel Fundacji „Afryka Inaczej” Stephano Sambali po raz kolejny w tym roku odwiedził Centrum Szkolenia Policji. W auli szkoły spotkał się ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/13.

Słuchacze mieli doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy m.in. z zakresu ochrony praw i wolności człowieka, różnic kulturowych oraz przeciwdziałania problemom społecznym takim jak rasizm, czy nietolerancja.

Wizyta przebiegała w sympatycznej atmosferze, co spowodowało, że pytań ze strony grupy było bardzo wiele. Dotyczyły one różnych sfer życia oraz obyczajów charakterystycznych dla krajów afrykańskich.

Spotkania przedstawicieli fundacji ze słuchaczami CSP stały się już tradycją. Ta forma edukacji jest niezwykle cenna i lubiana  przez funkcjonariuszy. Dziękujemy Pełnomocnikowi Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka kom. Annie Rybickiej-Nowek za organizowanie tego rodzaju przedsięwzięć.

hg

zdj. Anna Rybicka-Nowek ZSP