Dzień talentów - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień talentów

Data publikacji 21.03.2013

Policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. VII Obwodu "Obroża" AK w Legionowie. Zostali zaproszeni w związku ze szkolnymi obchodami „Dnia Talentów”, podczas którego zorganizowano spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

     Mł. asp.  Michał Gemza i sierż. sztab. Piotr Bańka spotkali się z grupą 40 uczniów. Omówili specyfikę zawodu policjanta, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także postawy i gesty występujące w trakcie ręcznego kierowania ruchem drogowym. Podczas spotkania korzystano z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

     Uczniowie byli bardzo zaciekawieni omawianymi zagadnieniami, zadawali mnóstwo pytań. Interesowały ich rodzaje oraz marki motocykli i samochodów używanych w służbie, jak też hierarchia stopni policyjnych. Warto dodać, że jeden z uczniów (12-latek) bezbłędnie wymienił wszystkie stopnie obowiązujące w naszej służbie.

     Sądzimy, że dzięki spotkaniu z funkcjonariuszami Centrum Szkolenia Policji uczniowie zaliczą „Dzień Talentów” do udanych, a zawód policjanta uznają za interesujący.

 

                                                                      

                                                                      Michał Gemza ZRD

                                                                       zdjęcia ze zbiorów ZRD