Bezpieczeństwo imprez masowych

Data publikacji 15.02.2013

W Centrum Szkolenia Policji zakończyły się, zorganizowane przez Główny Sztab Policji KGP, dwudniowe warsztaty poświęcone wypracowaniu rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo imprez masowych.

W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Krzysztof Lis, Naczelnik Wydziału Operacyjnego GSP KGP mł. insp. Dariusz Dymiński oraz przedstawiciele Prokuratury Apelacyjnej, PZPN, Ekstraklasy SA, klubów sportowych i Straży Ochrony Kolei. W rozpoczęciu warsztatów uczestniczył też Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki.

Zakończone dziś spotkanie to pierwsza, wspólna inicjatywa pozwalająca na wymianę doświadczeń i wypracowanie ujednoliconych form działania w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych, pomiędzy Policją, organizatorami rozgrywek, a także przedstawicielami klubów sportowych.

hg

zdj. M. Mazewski ZSS