Spotkanie z fundacją

Data publikacji 07.02.2013

Różnice kulturowe i religijne oraz prawne i proceduralne aspekty związane z sytuacją uchodźców w Polsce były tematem spotkania słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego (SZP-5/12) z przedstawicielem Fundacji „Ocalenie”.

Przestrzeganie standardów ochrony praw człowieka przez Policję stanowi ważny element funkcjonowania tej służby, dlatego też niezwykle cenimy współpracę z licznymi instytucjami i organizacjami, które włączają się do współpracy w ramach edukacji policjantów.

6 lutego w Centrum Szkolenia Policji, w spotkaniu z Panem Khaledem Khafagy przedstawicielem Fundacji „Ocalenie” uczestniczyło 160 osób. Omówiona problematyka, poparta doświadczeniami Fundacji, cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Czekamy na kolejne spotkanie - za tydzień przyjedzie do nas przedstawiciel Fundacji "Afryka Inaczej".

Przedsięwzięcie koordynowała kom. Anna Rybicka-Nowek – Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka.

hg

zdj. Anna Rybicka-Nowek