Przygotowani teoretycznie i praktycznie

Data publikacji 23.10.2012

Wczoraj w Centrum Szkolenia Policji zakończył się kursu specjalistyczny w zakresie ruchu drogowego – RD-2/12. Od 30 lipca 64 policjantów zdobywało wiedzę i umiejętności między innymi z zakresu przeprowadzania kontroli drogowej, realizowania czynności na miejscu zdarzenia drogowego, bezpiecznego poruszania się pojazdem służbowym oraz kierowania ruchem drogowym.

W czasie kursu, który w dużym zakresie ma charakter umiejętnościowy słuchacze uczyli się także obsługiwania urządzeń rejestrujących zachowania uczestników ruchu drogowego, urządzeń kontrolno – pomiarowych oraz przeprowadzania kontroli zapisów tachografów.

64 funkcjonariuszy zostało przygotowanych, teoretycznie i praktycznie do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych właściwych w sprawach ruchu drogowego.

W uroczystości zakończenia kursu uczestniczył Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych  insp. Jarosław Gałuszka, Kierownik Zakładu Ruchu Drogowego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska – Powalska i jego Zastępca podinsp. Dariusz Boruszewski, pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Dowodzenia podinsp. Tomasz Miciukiewicz, radca prawny Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mł. insp. Armand Konieczny Przewodniczący Zespołu Pedagogicznego kom. Sławomir Hołoweńko oraz nadkom. Marzenna Chudy z Wydziału Dowodzenia.

Już od wtorku 23 października w Centrum Szkolenia Policji  kolejna grupa policjantów ruchu drogowego rozpoczęła naukę na kursie specjalistycznym.

kom. S. Hołoweńko

ZRD CSP