Prekursory narkotykowe

Data publikacji 10.09.2012

Dziś w Centrum Szkolenia Policji rozpoczęło się pięciodniowe szkolenie na temat substancji chemicznych i prekursorów narkotykowych.

Szkolenie realizowane jest przez Amerykańską Agencję Antynarkotykową (DEA) i Centralne Biuro Śledcze KGP. Uczestniczą w nim również funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W programie szkolenia oprócz zajęć teoretycznych zaplanowano także  praktyczne, realizowane w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Walki z Nielegalnymi Laboratoriami Narkotykowymi (International Training Centre for Combating Clandestine Laboratories – ITCCCL), które znajduje się na terenie Centrum Szkolenia Policji.

hg