Ogólnopolski konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 07.09.2012

W dniach 25 – 28 września br. w Centrum Szkolenia Policji odbędzie się finał XXV edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

Przedsięwzięcie to jest podsumowaniem całorocznego procesu szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów – stanowi sprawdzian ich wiedzy oraz umiejętności.

W konkursie wezmą udział policjanci wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich oraz reprezentacja żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

25 września do Centrum Szkolenia Policji przyjadą wszyscy finaliści wraz z kierownikami reprezentacji. W kolejnych dniach będą rozgrywane konkurencje obejmujące sprawdzenie znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym, wybranych zagadnień prawa karnego oraz prawa o wykroczeniach, procedury karnej i procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Ocenione zostaną również umiejętności policjantów, z zakresu strzelania z broni służbowej, kierowania ruchem na skrzyżowaniu, jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym oraz samochodem osobowym.

Ceremonia zakończenia konkursu nastąpi 28 września.

hg