Wizyta Prezydenta RP

Data publikacji 15.05.2012

Tak przygotowany obiekt zwiększa szanse na dobre dowodzenie operacją policyjną –powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski, który odwiedził dziś Policyjne Centrum Dowodzenia.

Prezydent przypomniał, że wpływ na dobry przebieg mistrzostw mają również kwestie związane z bezpieczeństwem. Wyraził nadzieję, że nic nie zakłóci przeżywania sportowego święta i będzie ono przebiegać bez zagrożeń.
     Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna obrazująca rolę i zadania PCD w systemie zabezpieczenia Turnieju EURO 2012, odbyła się też wideokonferencja z udziałem komendantów wojewódzkich z województw, na terenie których znajdują się miasta – gospodarze.
     Dziś do Policyjnego Centrum Dowodzenia przybyli również: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej, Dyrektor Departamentu Nadzoru MSW Jacek Zalewski oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego BBN Krzysztof Liedel.
     W czasie wizyty Prezydenta obecni byli: Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński i jego I Zastępca nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Krzysztof Lis oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego GSP KGP mł. insp. Dariusz Dymiński.

Hanna Grochowska
zdj. Mariusz Mazewski ZSS