Nasi bohaterowie

Data publikacji 16.03.2012

Post. Bartłomiej Dudzik i post. Adam Jasiówka, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w Centrum Szkolenia Policji, uczestniczyli w akcji ratunkowej podczas katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-1/12, 3 marca br., wracali na przepustkę do domu. Wsiedli do pociągu relacji Warszawa – Kraków, który ok. 18.30 odjeżdżał z dworca Warszawa Centralna. Zajęli miejsca w przedostatnim wagonie. Podróż mijała w spokojnej i miłej atmosferze, aż do ok. 21.00, kiedy poczuli trzy mocne uderzenia…

Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Szybko ocenili sytuację na miejscu zdarzenia i bez wahania podjęli akcję ratunkową. Ze zmiażdżonych wagonów pociągu wydobyli 7 osób, pomagali ratownikom medycznym przenosić rannych. Post. Bartłomiej Dudzik, który jest także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, pomagał funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w obsłudze sprzętu specjalistycznego.

Dziś z naszymi bohaterami spotkali się: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz Naczelnik Wydziału Dowodzenia CSP podinsp. Robert Socha.

Serdecznie dziękujemy naszym słuchaczom. Jesteśmy przekonani, że ich postawa oraz zaangażowanie w pomoc poszkodowanym stanowią wzór do naśladowania.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS