Służby mundurowe Ukrainy w Policyjnym Centrum Dowodzenia

Data publikacji 13.03.2012

Grupa przedstawicieli służb mundurowych Ukrainy uczestniczyła w wizycie studyjnej zorganizowanej w Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji. Goście są uczestnikami przedsięwzięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, w regionach przygranicznych państw - gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i Narodową Akademię Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Kijowie.

Uczestnikami są funkcjonariusze polskiej Policji i przedstawiciele służb mundurowych Ukrainy, którzy zapewniają bezpieczeństwo w pasie przygranicznym.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy odbędzie się na terenie Polski, natomiast drugi na terenie Ukrainy.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS