O bezpieczeństwie na drodze dla najmłodszych

Data publikacji 04.10.2011

29 i 30 września br., policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny spotkali się z uczniami szkoły podstawowej.

Tym razem kom. Agnieszka Sałkowska, kom. Andrzej Przekaziński, podkom. Sławomir Hołoweńko oraz mł. asp. Marcin Goschorski odwiedzili Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Serocku.

Około 200 uczniów z klas 0 – 3, uczestniczyło w pogadance dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z drogi. Nauczyciele policyjni ZRD omówili również znaczenie podstawowych gestów podawanych przez policjanta kierującego ruchem. Dzieci otrzymały płyty z filmem edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz naklejki odblaskowe.

Podczas spotkania korzystano z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

Hanna Grochowska WP/Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD