Nasz strzelec na podium - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nasz strzelec na podium

Data publikacji 30.09.2011

Nauczyciel policyjny Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny zaprezentował na ogólnopolskiej imprezie najwyższy poziom umiejętności strzeleckich.

           Podinsp Adam Morawski z Zespołu Szkolenia Strzeleckiego Zakładu Interwencji Policyjnych CSP zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej VII ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu", przed Wojciechem Litwinem i Markiem Wawrzonowskim.

           Adam Morawskiokazał się także najlepszym strzelcem precyzyjnym współzawodnictwa.

           Drużyna współpracującego z CSP Legionowskiego Towarzystwa Sportowego w składzie: kom. Dariusz Mierzejewski - KSP, kpr. SW w rez. Andrzej Wasiak, podinsp Adam Morawski zajęła 5. miejsce w klasyfikacji zespołowej, ustępując w kolejności zespołom: Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Klubu Sportowego Iglica, drużynie o egzotycznej nazwie Składak, oraz reprezentacji Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej z Koszalina.

           Łącznie w zawodach startowało 104 zawodników – 31 drużyn reprezentujących jednostki Służby Więziennej, Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz kluby i stowarzyszenia sportowe.

           Zorganizowany pod patronatem Komendata COSSW w Kaliszu Pani płk Danuty Kalaman, przez nauczycieli z Zakładu Technik Interwencyjnych i Szkolenia Strzeleckiego, wielobój strzelecki składał się z części dokładnej strzelania na 25m z pistoletu, 10 strzałów w ciągu 2 minut do tarczy do strzelań dokładnych, części szybkiej - strzelania z pistoletu do tarczy do strzelań szybkich 17 strzałów z 17 metrów, w ciągu 17 sekund, (forma tej konkurencji związana jest z datą przeprowadzanej imprezy) oraz strzelania 10 strzałów z 50 metrów z karabinka AKMS.

           Tegoroczne zawody uświetnił swoją obecnością Minister Sprawiedliwości RP Pan Krzysztof Kwiatkowski, któremu organizatorzy przy aklamacji zawodników wręczyli Honorowy Dyplom Uczestnictwa.

           Gratulujemy zwycięzcy, a także organizatorom wzorowo przeprowadzonej imprezy, która na stałe zagościła w kalendarzu najlepszych sportowych wydarzeń służb mundurowych.

 zdj. organizator, B. Żyła

Bohdan Żyła

 

 

załącznik-komunikat klasyfikacyjny zawodów