Kolejny etap przygotowań do EURO 2012

Data publikacji 05.08.2011

Władze miasta Legionowo przeznaczyły w budżecie kwotę 2 467 150 na rewitalizację terenu Centrum Szkolenia Policji.

Inwestycja pn. „Przebudowa i budowa układu drogowego dla terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie”, obejmuje przebudowę dróg, między innymi drogi od strony bramy głównej w kierunku hali sportowej, parkingów dla samochodów osobowych przy budynku dydaktycznym nr 40 (na 278 miejsc parkingowych), przebudowę parkingów dla autobusów przy budynku hali sportowej nr 42, budowę ronda oraz budowę chodników wraz z wykonaniem sączków chłonnych na terenie objętym inwestycją, a także wykonanie oświetlenia.

Z każdym dniem widać efekty prowadzony prac, dzięki którym Centrum Szkolenia Policji zyska odpowiednie warunki na ciągach komunikacyjnych. Zmodernizowana infrastruktura drogowa usprawni  ruch kołowy oraz pieszy na terenie naszej jednostki, co również będzie miało  bardzo istotne znaczenie w kontekście organizacji w szkole Centrum Dowodzenia Operacją, w tym Centrum Wymiany Informacji, Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

podkom. Roman Majewski

zdj. Mariusz Mazewski