Witamy słuchaczy SZP-3/11!

Data publikacji 14.07.2011

W Centrum Szkolenia Policji, 140 słuchaczy rozpoczęło naukę na szkoleniu zawodowym podstawowym – SZP-3/11. Przez ponad pół roku będą przygotowywać się do wykonywania zadań służbowych na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej.

Słuchaczy powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, a także kadra dydaktyczna szkoły.

Ustalanie okoliczności zdarzeń i zabezpieczenie ich miejsca, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowanie interwencji, podejmowanie czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywanie czynności w sprawach o wykroczenia, przeciwdziałanie zjawiskom kryminogennym, udział w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego, to tylko niektóre z umiejętności, jakie muszą nabyć policjanci na szkoleniu. Jesteśmy przekonani, że sprostają temu wyzwaniu.

Wszystkim słuchaczom życzymy jak najlepszych wyników w nauce!

Hanna Grochowska

zdj. Roman Majewski WP