Żegnaj mundurze!

Data publikacji 23.02.2011

18 lutego br. dwóch funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji – mł. insp. Marek Rybka i podinsp. Jan Dobrzyjałowski odeszło na zaopatrzenie emerytalne.

Mł. insp. Marek Rybka, Naczelnik Wydziału Dowodzenia CSP wstąpił do służby w 1984 roku. W jednostkach terenowych Policji pracował do 1993 roku. Kolejne etapy służby związane były ze szkołami policyjnymi – WSPol w Szczytnie, SP w Katowicach i CSP.

Mł. insp. Marek Rybka posiadał bogate doświadczenie w realizacji zadań dowódczo-wychowawczych. Był dobrym organizatorem pracy, cenionym i lubianym kolegą.

Autor wielu publikacji prasowych i książkowych, instruktor judo, ju-jitsu, strzelania sportowego, boksu – to tylko niektóre z osiągnięć podinsp. Jana Dobrzyjałowskiego nauczyciela policyjnego Zakładu Interwencji Policyjnych CSP. Pasjonat pracy pedagogicznej, organizator wielu kursów i warsztatów szkoleniowych skierowanych do nauczycieli szkół policyjnych, a także do funkcjonariuszy służb mundurowych takich, jak Straż Graniczna, Służba Więzienna, Żandarmeria Wojskowa, czy Straż Miejska. Podinsp. Jan Dobrzyjałowski wielokrotnie stawał na podium reprezentując CSP w różnorodnych przedsięwzięciach sportowych. Po 19 latach służby postanowił pożegnać się z mundurem.

Naszych kolegów pożegnali: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych mł. insp. Bogdan Maćkowski oraz Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Grzegorz Winnicki.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS