„Pierwsza podstawówka”

Data publikacji 14.01.2011

Wczoraj w Centrum Szkolenia Policji, 124 funkcjonariuszy rozpoczęło naukę na szkoleniu zawodowym podstawowym.

Słuchaczy szkolenia oznaczonego symbolem SZP-1/11 powitali: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, kierownicy komórek organizacyjnych CSP oraznauczyciele policyjni wchodzący w skład zespołu Pedagogicznego.

To pierwsza edycja szkolenia zawodowego podstawowego w tym roku. 35 funkcjonariuszy – absolwentów wybranych kierunków studiów, takich jak prawo, administracja, bezpieczeństwo narodowe, czy bezpieczeństwo wewnętrzne przystąpiło do testu wiedzy obejmującego treści kształcenia wybrane ze szkolenia zawodowego podstawowego policjantów. Zaliczenie testu wiedzy było warunkiem uczestniczenia w szkoleniu, które trwa 4 miesiące i  3 tygodnie, a więc krócej niż szkolenie zawodowe podstawowe. Jednak nikt ze zdających nie osiągnął wymaganej ilości punktów. Oznacza to, że 35 policjantów dołączyło do pozostałych 89 i rozpoczęło naukę na ponad półrocznym szkoleniu. (O nowych rozwiązaniach dot. odbywania szkoleń pisaliśmy 23 listopada 2010 r. w informacji „Witamy w Centrum Szkolenia Policji”).

Hanna Grochowska

zdj. Roman Majewski WP