Delegacja Republiki Mołdowy w CSP

Data publikacji 12.10.2010

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdowy i osób mu towarzyszących rozpoczęła się od spotkania z Komendantem Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiuszem Brzozowskim.

Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdowy Pan Victor Catana przybył do Polski z oficjalną wizytą na zaproszenie Pana Jerzego Millera Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dzisiejsze spotkanie w CSP zorganizowano na prośbę Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MSWiA skierowaną do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

W zainteresowaniu gości pozostawały zagadnienia dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej oraz handlu ludźmi.

W ramach prezentacji bazy szkoleniowej CSP goście odwiedzili takie zakłady dydaktyczne, jak: Zakład Interwencji Policyjnych, Ruchu Drogowego, Służby Kryminalnej, Szkoleń Specjalnych oraz Zakład Służby Prewencyjnej.

Hanna Grochowska

zdj. Roman Majewski WP