Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nasi nauczyciele Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego z Zakładu Interwencji Policyjnych nadal w krajowej czołówce!

Data publikacji 27.09.2010

18 września br., w Kaliszu odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "O Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej".

 

    We współzawodnictwie wzięło udział 77 zawodników reprezentujących 24 drużyny stanowiące krajową czołówkę strzelecką służb mundurowych i amatorskich klubów sportowych.
    Rozegrano strzelenie z karabinka AK oraz przeprowadzono 2 konkurencje pistoletowe. Z karabinka AK należało w ciągu 4 minut ostrzelać 2 tarcze 23P 10 strzałami z odległości 50 m. Konkurencje pistoletowe polegały na strzelaniu dokładnym do tarczy TS-2 na odległość 25m 10 pociskami. Nową konkurencją była tzw. „wściekła 18”. Ten autorski pomysł kolegów strzelców z Kalisza polegał na ostrzelaniu tarczy do strzelań szybkich z pistoletu w czasie 18 sekund, z 18 metrów 18 strzałami. Liczba 18 związana jest z datą przeprowadzanych zawodów.
    Podinsp. Adam Morawski z Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego Zakładu Interwencji Policyjnych zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Lepsi w tej konkurencji okazali się jedynie Jacek Mondel z Towarzystwa Sportowego Temida Zabrze oraz Jacek Litwin z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Nasz kolega otrzymał także puchar za najlepszy wynik w strzelaniu dokładnym.
    Mundurowa Drużyna w składzie: podkom Dariusz Mierzejewski KSP, podinsp Adam Morawski CSP i Andrzej Wasiak emerytowany funkcjonariusz Służby Więziennej  zdobyła trofeum za II miejsce drużynowe, ustępując gospodarzom z Centralnego Ośrodka Służby Więziennej przed drużyną Okręgowego inspektoratu Służby Więziennej w Opolu.
    Strzelcom gratulujemy sukcesów a Komendantowi COS SW w Kaliszu Panu płk. Janowi Hernikowi sprawnego przeprowadzenia tej znanej w kraju i cenionej w środowisku strzeleckim imprezy.
 
 
Adam Morawski ZIP/Hanna Grochowska
Foto B. Żyła