Francusko – polskie warsztaty z taktyki i technik interwencji

Data publikacji 22.09.2010

Od 21 do 25 września br. w Centrum Szkolenia Policji trwają międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z taktyki i technik interwencji. W dniu wczorajszym, w uroczystym rozpoczęciu szkoleniowego przedsięwzięcia uczestniczyli: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp Anna Rosół, Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Grzegorz Winnicki oraz Zastępca Kierownika ZIP nadkom. Tomasz Maczuga.

Organizatorem warsztatów jest Zakład Interwencji Policyjnych. W ramach współpracy Centrum Szkolenia Policji z Generalną Dyrekcją Bezpieczeństwa Publicznego we Francji do Polski przyjechało dwóch instruktorów Jean Luc Dembowiak i Frederick Kamy.
W warsztatach uczestniczą również instruktorzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz ze szkół policyjnych w Katowicach, Słupsku i Pile.
    W programie warsztatów przewidziano zagadnienia związane z odpieraniem czynnej napaści na policjanta z użyciem niebezpiecznych narzędzi, współdziałania w patrolu dwuosobowym podczas obezwładniania osoby agresywnej, taktyki zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy w budynku, a także poruszającego się pojazdem. Wszystkie treści programowe realizowane są metodą ćwiczeń i symulacji, dlatego też  zaplanowano je w salach treningowych, symulatorniach oraz w terenie.

Tomasz Maczuga Zastępca Kierownika ZIP/Hanna Grochowska
Foto: Adam Roguski ZIP