Niezwykła drama

Data publikacji 20.09.2010

15 września br. w Centrum Szkolenia Policji została wystawiona drama przedstawiająca problem handlu ludźmi.

Okazją do zaprezentowania sztuki jest obchodzony 18 października Europejski Dzien Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Dzięki Fundacji La Strada, grupa kobiet przybyłych z Holandii, w szczególny sposób przekazała swoje doświadczenia i przeżycia związane z tym zjawiskiem.

Widzami swoistego spektaklu byli: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski, przedstawiciele kadry dydaktycznej oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego.

Obejrzenie dramy i udział w dyskusji, która odbyła się po jej zakończeniu, będą pomocne funkcjonariuszom w kontaktach z osobami dotkniętymi procederem handlu ludźmi.

Hanna Grochowska