Identyfikacja pojazdów samochodowych

Data publikacji 13.09.2010

Od dziś do piątku (17 września br.) w Centrum Szkolenia Policji odbywa się szkolenie specjalistyczne z zakresu identyfikacji pojazdów samochodowych. W otwarciu szkolenia uczestniczył Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski.

Szkolenie skierowane jest do policyjnych ekspertów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
    Pierwszy dzień spotkania poświęcony był przede wszystkim charakterystyce przestępczości samochodowej w Europie oraz oznaczeniom identyfikacyjnym w pojazdach wyprodukowanych na rynek europejski i amerykański.
    Tematy omawiane w kolejnych dniach szkolenia, to m.in. oznaczenia motocykli, badania identyfikacyjne maszyn budowlanych, a także Kryminalistyczne Wsparcie w Identyfikacji Pojazdów (FAVI).

Hanna Grochowska
Foto: Mariusz Mazewski ZSS